2021-2022 Academic Year Erasmus Student Mobility For Traineeship Programme Applications - Final Placement And Grant Allocation List

2021-2022 AKADEMİK YILI

ERASMUS+ ÖĞRENCİ STAJ HAREKETLİLİĞİ 

 

HİBE SONUÇ DUYURUSU

 

Değerli Öğrencilerimiz,

 

2021-2022 Akademik Yılı Erasmus+ Staj Hareketliliği başvurularında ön değerlendirmeden geçen ve 31 Mart 2021 tarihine kadar kabul mektubu ve staj anlaşmasını (learning agreement for studies) teslim eden öğrencilerin başvuruları değerlendirilmiştir.  

 

2021-2022 Akademik Yılı Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği Kesin Yerleştirme Listesi ve Hibe Dağıtım sonuçları için tıklayınız.

 

Eksik evrak teslim eden öğrenciler Staj faaliyetine katılmaya hak kazanamamıştır. 

 

Erasmus Komisyonu kararıyla Ulusal Ajans tarafından tahsis edilen toplam hibenin yerleştirilen tüm öğrencilerin değişim süreleri/toplam gün sayıları için yeterli olmadığından tüm öğrenci faaliyetlerinin maksimum 91 gününün hibelendirilmesi hususunda karar verilmiştir.

 

91 günün sonunda uzatma talebi olan öğrencilerin hibelendirilme durumu, olası ek kaynaklar ve hakkından feragat eden öğrencilere göre değerlendirilecektir. 

 

Hakkından feragat edenler olması halinde 23/04/2021  tarihine dair Feragat Dilekçesi doldurup Erasmus Ofisine teslim etmeleri gerekmektedir. 

 

Feragat Dilekçesini bu linkten bulabilirsiniz.

 

Hareketliliğiniz başlamadan önce tamamlamanız gereken evrak listesi web sitemizde Forms bölümünde Erasmus+ Student Mobility For Traineeships başlığının altında yer almaktadır. (Evrak teslim süresinde teslim ettiğiniz evrakları tekrar teslim etmenize gerek yoktur.)

 

Hareketlilikleri Mayıs ve Haziran ayında başlayacak öğrencilerimizin aşağıdaki evrakları 21 – 30 Nisan 2021 tarihleri arasında KION sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Erasmus Ofisi'ne evrak teslim etmeniz gerekmemektedir.

 

  1. Sağlık, Kişisel Sorumluluk ve Kaza Sigortası
    • AIG Sigorta, Sompo Sigorta, AXA Sigorta gibi sigorta şirketleri ile iletişime geçebilirsiniz. Sigorta şirketleri örnek olarak verilmiştir. Yaşanan herhangi bir olumsuzlukta sorumluluk kabul edilmemektedir.
  2. Yapı kredi bankası Euro hesap cüzdanı
  3. OLS - Online Dil Sınavı (E-posta adreslerine link olarak gönderilir. Sonucunu KION Sistemine yüklemenize gerek yoktur.)

 

Yukarıda belirtilen tüm belgelerin tamamlanması akabinde Erasmus hareketliliğiniz öncesi bir Hibe Sözleşmesi imzalanacaktır. 

 

COVID-19 koşulları nedeniyle UA tarafından hazırlanan son SSS belgesine göre öğrencinin hibelendirilebilmesi için fiziki olarak partner ülkede bulunması gerektiğinden, güncellenmiş ve bilgilerinizin doldurulduğu hibe sözleşmesi partner ülkeye/kuruma varış teyidini aldıktan sonra tarafınıza iletilecektir.

 

Not: Mücbir bir sebep dışında kurum ve tarih değişikliği yapılamaz. 

 

İyi günler dileklerimizle,

 

Erasmus Ofisi 

 

1 Değerlendirme Türkiye Ulusal Ajansı tarafından belirlenen ve başvuru çağrısında belirtilen değerlendirme ölçütlerine göre yapılmıştır.