2021-2022 AKADEMİK YILI ERASMUS+ ÖĞRENCİ STAJ HAREKETLİLİĞİ EVRAK TESLİMİ HK.

Değerli öğrencilerimiz,

Hareketliliklerine başlamış olan öğrencilerimiz, lütfen aşağıdaki maili dikkate almayınız.

Hareketlilikleri Temmuz ve Ağustos ayında başlayacak öğrencilerimizin aşağıdaki evrakları 16 Haziran – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında KION sistemine yüklenmesi gerekmektedir. 

Erasmus Ofisi'ne evrak teslim etmeniz gerekmemektedir.

Hareketliliğiniz başlamadan önce tamamlamanız gereken evrak listesi web sitemizde Forms bölümünde Erasmus+ Student Mobility For Traineeships başlığının altında yer almaktadır. (Evrak teslim süresinde teslim ettiğiniz evrakları tekrar teslim etmenize gerek yoktur).

Tamamlanması gereken evraklar;

  1. Sağlık, Kişisel Sorumluluk ve Kaza Sigortası
    • AIG Sigorta, Sompo Sigorta, AXA Sigorta gibi sigorta şirketleri ile iletişime geçebilirsiniz. Sigorta şirketleri örnek olarak verilmiştir. Yaşanan herhangi bir olumsuzlukta sorumluluk kabul edilmemektedir.
  2. Yapı kredi bankası Euro hesap cüzdanı
  3. OLS - Online Dil Sınavı (E-posta adreslerine link olarak gönderilir. Sonucunu KION Sistemine yüklemenize gerek yoktur.)

Yukarıda belirtilen tüm belgelerin tamamlanması akabinde Erasmus hareketliliğiniz öncesi bir Hibe Sözleşmesi imzalanacaktır. 

!!! COVID-19 koşulları nedeniyle UA tarafından hazırlanan son SSS belgesine göre öğrencinin hibelendirilebilmesi için fiziki olarak partner ülkede bulunması gerektiğinden, güncellenmiş ve bilgilerinizin doldurulduğu hibe sözleşmesi partner ülkeye/kuruma varış teyidini aldıktan sonra tarafınıza iletilecektir. 

Not: Mücbir bir sebep dışında kurum ve tarih değişikliği yapılamaz. 

İyi günler dileklerimizle,

Erasmus Ofisi