2022-2023 Akademik Yılı Erasmus Öğrenim Hareketliliği Erasmus Notu Duyurusu

Değerli Öğrencilerimiz, 

Erasmus Programına göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. 

Başvuru çağrısında belirtilen kurallara uygun olarak başvuran tüm öğrencilerimiz başvuruları değerlendirilmiştir. Başvuru kriterlerini sağlayan öğrenciler için başvuru çağrısında belirtilen kurallara uygun olarak oluşturulan Erasmus notu sonuçları için TIKLAYINIZ.

Sistemde başvurusu, OFİS ONAYLADI durumunda olan öğrenciler yerleştirilmeye aday öğrencilerdir. 

Başvuru çağrısında ve aşağıda belirtilen koşulları sağlayamayan öğrencilerimizin başvuruları geçersiz olup sistemde KAZANAMADI olarak belirtilmiştir. 
Başvuru çağrısında belirtilen hususlar; 
(Detaylar için: https://international.yeditepe.edu.tr/outgoing/ba-vuru-r-s-2022-2023-erasmus-renim-hareketlili-i

  1. Asgari Genel Not Ortalaması (GNO)  
  2. Asgari Yabancı Dil Notu
  3. Başvuru çağrısında belirtilen geçerli bir Yabancı Dil Belgesi (Geçerlilik süresi dolan ve/veya başvuru çağrısında yer almayan yabancı dil sınavı belgeleri (Hazırlık Sınav sonucu, IELTS vb.) değerlendirmeye alınmamıştır)

Duyurulan Erasmus Notuna itiraz etmek isteyen veya başvurusunu iptal etmek isteyen öğrencilerimizin en geç 8 Nisan 2022’e kadar aşağıdaki formu doldurmanızı rica ederiz. 
https://forms.gle/YA2VGGbiNtXqe9fm7 

İtirazlar değerlendirilerek öğrencilere bildirim yapılacaktır. İtirazlar sonucu liste değişebileceği için bu listedeki sıralamalar nihai olmayabilir. İtirazların değerlendirilmesi üzerine ÖN YERLEŞTİRME SONUÇLARI açıklanacaktır. Bu süreçte tercih ettiğiniz Üniversitelerin son nominasyon ve başvuru tarihlerini kontrol etmenizi, gerekli aksiyonu alabilmemiz için yaklaşan tarihleri mutlaka ofise bildirmenizi rica ederiz. 

Tüm e-mail iletişimleri std.yeditepe.edu.tr emailleri üzerinden gerçekleştiğinden,  std.yeditepe.edu.tr emaillerinizi sık sık kontrol etmenizi ve ofisimizle bu e-mailler üzerinden iletişime geçmeniz gerekmektedir.