2022-2023 BAŞVURU ÇAĞRISI ERASMUS STAJ HAREKETLİLİĞİ ÖN YERLEŞTİRME SONUÇLARI

Değerli Öğrencilerimiz, 

Erasmus Staj Programına göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. 

Başvuru çağrısında belirtilen kurallara uygun olarak başvuran tüm öğrencilerimiz başvuruları değerlendirilmiştir.

Başvuru kriterlerini sağlayan öğrenciler için başvuru çağrısında belirtilen kurallara uygun olarak oluşturulan Erasmus notu sonuçları için TIKLAYINIZ.

Başvuru çağrısında belirtilen kurallar:
https://internationalnew.yeditepe.edu.tr/en/international/duyuru/basvuru-cagrisi-2022-2023-erasmus-staj-hareketliligi

 • Başvurusu, OFİS ONAYLADI durumunda olan öğrenciler hibeye aday öğrencilerdir. 
 • OFİS ONAYLADI durumunda olan öğrencilerin listede AÇIKLAMA bölümünde talep edilen bilgi/belgeleri 30 Nisan 2022 tarihine kadar tamamlamaları ve eposta ile tarafımıza (outgoing@yeditepe.edu.tr) göndermeleri gerekmektedir. Aksi halde, başvurular geçersiz sayılacaktır. 
 • Başvuru çağrısında belirtilen koşulları sağlayamayan öğrencilerimizin başvuruları geçersiz olup sistemde KAZANAMADI olarak belirtilmiştir. 

İTİRAZ VE İPTAL: Duyurulan Erasmus Notuna itiraz etmek isteyen veya başvurusunu iptal etmek isteyen öğrencilerimizin en geç 30 Nisan 2022’e kadar aşağıdaki formu doldurmanızı rica ederiz. (Hibe sonuçları açıklanması üzerine tekrar hareketliliğinizi iptal etme hakkınız olacaktır.) Konu ile ilgili aşağıdaki Dijital Becerilerle ilgili önemli nota dikkat ediniz. 

https://forms.gle/waiKnTtctTb6YLpS6 

İtirazlar değerlendirilerek öğrencilere bildirim yapılacaktır. İtirazlar sonucu liste değişebileceği için bu listedeki sıralamalar nihai olmayabilir

TAMAMLANMASI GEREKEN BELGELER

Hareketlilikleri Haziran ayında başlayacak öğrencilerimizin aşağıdaki evrakları 15 Mayıs 2022 tarihine kadar KION sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Ofisimize evrak teslim etmeniz gerekmemektedir.

 1. Learning Agreement for Traineeships (Staj anlaşması): imzaları tamamlanmış olmalıdır. 
 2. Sağlık, Kişisel Sorumluluk ve Kaza Sigortası
 3. Yapı kredi bankası Euro hesap cüzdanı
 4. OLS - Online Dil Sınavı (Hareketlilikten önce e-posta adreslerinize link olarak gönderilir. Sonucunu KION Sistemine yüklemenize gerek yoktur.)

Yukarıda belirtilen tüm belgelerin tamamlanması akabinde Erasmus hareketliliğiniz öncesi bir Hibe Sözleşmesi imzalanacaktır. 

 

Sürece ilişkin tüm sorularınız için Soru & Cevap Toplantıları gerçekleştirilecektir. Sunuma giden öğrenciler-belgeler kısmından ulaşabilirsiniz. İş yoğunluğu dolayısıyla bireysel (e-mail, telefon, kişisel ziyaret) sorularınıza cevap verilemeyecektir. Toplantı tarihi ve linkleri; 

- 22.04.2022 Cuma, 15:00 - 16:00  Erasmus Staj Türkçe Oturum  :  https://meet.google.com/ybs-dzxh-yau

- 25.04.2022 Pazartesi, 15:00 - 16:00 Erasmus Traineeship English Session : https://meet.google.com/aaq-uhvh-qnr

Soru & Cevap Toplantıları düzenli olarak gerçekleştirilecek olup instagram (yeditepe.erasmus) hesabımızdan duyurulacaktır. 

ÖNEMLİ NOTLAR 

 • 2022-2023 akademik yılı Erasmus staj hareketliliği başvuruları öngörülenden fazla sayıda olması sebebiyle hibe hesaplama çalışmaları zaman alacak olup staj hareketlilikleri 1-30 Haziran 2022 tarihlerinde başlayacak öğrencilerimiz hibe almaya hak kazanması durumunda, hibe ödemesinin hareketlilikler başladıktan sonra gerçekleşme ihtimali vardir. 
 • Hibe sonuçları duyurulmadan vize başvurularını yapacak öğrencilerimiz, vize başvurunuzda kolaylaştırıcı vize destek yazınızın tarafımızca hazırlanabilmesi için lütfen linkteki dilekçeyi doldurarak tarafımıza email ile iletiniz.
  Vize yazısı talebi için lütfen vize yazısı talep formunu doldurunuz: https://forms.gle/hNAWydanDgyUaHZS9 
 • 2021 sözleşme yılı için en geç proje bitiş tarihi 30 Haziran 2023 olarak belirlenmesi sebebiyle bu tarihten sonrası için planlanan staj hareketliliği faaliyetleri geçerli değildir. Staj bitiş tarihlerinin en geç 30 Haziran 2023 olarak değiştirilmesi gerekmektedir. 
 • Dijital Becerileri geliştirmeye yönelik stajlara (DOTs) +5 puan uygulaması yapılır. 

Aşağıdaki faaliyetlerden biri ya da birkaçını deneyimleyen stajlar bu kapsamda sayılır: 

- dijital pazarlama (örn. Sosyal medya yönetimi, web analitiği), dijital grafik, mekanik ve mimari tasarım; 

- uygulama, yazılım ve kod ya da websitesi geliştirme; 

- bilişim sistem ve ağlarının kurulumu, bakımı ve yönetimi, sibergüvenlik, veri analitiği, veri madenciliği ve görselleştirmesi; 

- programlama, robotik ve yapay zekâ eğitimleri. 

Genel müşteri hizmetleri, talep oluşturma, veri girişi ya da rutin ofis görevleri bu kapsamda sayılmaz.

Stajınızın DOTs kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorsanız 30 Nisan 2022’e kadar itiraz

formunu doldurup bunu açıkça belirten kabul mektubunu tarafımıza email ile iletiniz. 

 

 • Tüm e-mail iletişimleri std.yeditepe.edu.tr emailleri üzerinden gerçekleştiğinden,  std.yeditepe.edu.tr emaillerinizi sık sık kontrol etmenizi ve ofisimizle bu e-mailler üzerinden iletişime geçmeniz gerekmektedir.