Visa support and SGK (Social Security Institution) Letter Request Form

Değerli Öğrencilerimiz, 

Oryantasyon programında belirtildiği üzere vize işlemlerini kolaylaştırmak için Erasmus kapsamında gittiğinize ve hibe alacağınıza dair vize yazısı ve SGK ile anlaşmalı ülkelere giden öğrenciler için ise SGK yazısı temin edilmektedir.

Vize evrakını almadan konsolosluklara giden öğrencilerimiz olduğu gözlemlenmiştir. Bu evrak olmadan vize almanız mümkün değildir.

Evrakların, karşı kurumdan alınan kabul mektubu ile birlikte en az 3 iş günü öncesinde e-mail ile talep edilmesi gerekmektedir. Aynı gün içinde telefonla arayıp evrakınızı sormanız zaman kaybına yol açacağı için ayrıca aramamanız rica edilmektedir.

Evrak talepleri olası bir hatayı önlemek için hiçbir şart ve koşulda aynı gün içinde karşılanmayacaktır.

Vize evrakı elektronik imzalı olarak hazırlanmakta olup öğrenci isim soyisim, fakülte,bölüm, gideceği Üniversite/kurum, gideceği akademik dönem/ Staj için staj başlangıç bitiş tarihi ve aylık hibe miktarına dair detaylar, SGK yazısı da aynı şekilde elektronik olarak imzalanmakta olup öğrenci isim soyisim, fakülte,bölüm, gideceği Üniversite/kurum, partner Üniversite'de ders başlangıcı - final sınavı bitişi/ Staj için staj başlangıç bitiş tarihine dair detaylar yer almaktadır.

Farklı bilgi veya ıslak imza isteyen öğrencilerin evrak talep ederken net bir şekilde bu hususları belirtmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yaşanacak gecikmeler için sorumluluk kabul edilmeyecektir.

Bilginize sunarız. 

Uluslararası Değişim ve İş Birliği Ofisi

VIZE DESTEK VE SGK YAZISI TALEP FORMU / VISA SUPPORT AND SGK (SOCIAL SECURITY INSTITUTION) LETTER REQUEST FORM