Yeni OLS Platformu EU Academy Üyeliği ve Sınava Giriş

Değerli Öğrencilerimiz,

 

Erasmus Hareketliliğiniz öncesi oryantasyon programında bilgilendirdiğiniz üzere, Avrupa Komisyonunun öğrencilerimizin dil gelişimini incelemek için zorunlu tuttuğu OLS (Online Language Assessment) dil sınavı platformu değişmiştir.

 

Yeni adı ile EU Academy isimli bir platformdan OLS (Online Language Assessment) Sınavlarınızı gerçekleştireceksiniz.

 

Yeni OLS sistemi zaman içerisinde kademeli olarak daha geniş bir yelpazede, AB Üye Devletleri ve Erasmus+ ve ESC programıyla ilişkili ülkelerin 29 resmi dilinin tamamında dil öğrenme hizmeti sunacaktır.

 

Avrupa Komisyonu tarafından geliştirilen bu yeni platform henüz geliştirme aşamasında olduğu ve entegrasyon çalışmaları devam ettiği için sınavları emaillerinize atayamıyoruz.

 

Bu sebepten kendisiniz platforma üyelik oluşturarak staj dilinizin sınavına giriş sağlayacaksınız. Üyelik std.yeditepe.edu.tr email adresinizle yapılacakıtr. 

 

ÜYELİK PLATFORMU LİNK

OLS sınavı yapmak için adımlarını  “EU Academy - OLS sınavı erişimi adımları” belgesinden inceleyiniz.

 

Hali hazırda sözleşmeleri yapılarak hareketlilikleri başlamış öğrencilerimizin de sınavı tamamlamaları gerekmektedir. Aksi takdirde dönüş hibeleri ödenmeyecektir.

 

Bir önceki formatta OLS Sınavına giren ve sonucu bulunan öğrencilerimizin tekrar sınava girmesine gerek yoktur

 

Gidecek olan öğrencilerimizin de Hibe sözleşmesi öncesi dil sınavlarını tamamlamaları gerekmektedir. Dil sınavını tamamlamamış öğrencilerimizin hibe sözleşmeleri imzalanmayacaktır

 

Dil sınavı sonuçlarınızı outgoing@yeditepe.edu.tr email adresine yönlendiriniz.

Sorun yaşayan öğrencilerimiz https://academy.europa.eu/local/euacademy/pages/faq/index.php  adresindeki yardım masasından destek alabilirler.

Faydalı Link/belgeler: 

OLS Tutorial Community resources

Online Language Support  New service